wtorek, 25 czerwca 2013

Podsumowanie konkursu

Nasz konkurs oczywiście dobiegł końca, a Wasze utwory z trzeciej edycji przekazane komisji konkursowej. Wyniki poznamy 15 lipca, a w przeciągu tygodnia od ich publikacji wyślę nagrody wszystkim laureatom.


Czas na krótkie podsumowanie konkursu:

Łącznie w trzech edycjach otrzymaliśmy od Was 18 opowiadań. 13 z nich było zgodnych z regulaminem i to spośród nich wyłoniliśmy zwycięzców. Cztery opowiadania nie dotyczyły tematu konkursu (rozumiem trud włożony w stworzenie utworu, ale czytanie ze zrozumieniem też jest ważne), jedno opowiadanie nadesłane było w niedającym się otworzyć formacie, a moja prośba o inny plik spotkała się z milczeniem. Szkoda straconej szansy, rozumiem jednak, że każdy może nie mieć czasu. 

Mile zaskoczyła nas (mnie i członkinie komisji) za to jakość utwórów, które spełniły warunki regulaminu. Wszystkie są zarówno dobre literacko jak i mocne merytorycznie. Właśnie tego oczekiwaliśmy - daliście radę, za co ogromne podziękowania i słowa uznania. Uwierzcie, że wyłonienie najlepszych nie było łatwym zadaniem.

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, bez których nie zdołałbym zorganizować konkursu:

Zaangażowanej komisji, czyli doskonałym pisarkom Annie Klejzerowicz i Beacie Andrzejczuk oraz Karinie Pałce oceniającej realizm opisywanych odczuć i zachowań.

Piotrowi Olszówce, twórcy fantastycznych ilustracji, z których czerpaliście natchnienie.

Patronom wspierającym: High Five!, Krytycznym Okiem, Granice.pl, Czytajmy Polskich Autorów, Madgraf.eu za ich pomoc medialną oraz we wszystkich innych formach. Niezależnie do promocji przyłączył się również serwis Lubimy Czytać.

Licznym autorom i wydawnictwom - wszystkie książki, którzy otrzymają zwycięzcy są zasługą zarówno jednych jak i drugich.


Już wkrótce rozpoczęte zostaną prace nad publikacją Waszych opowiadań. Wymaga to czasu i wiele pracy, dlatego też proszę o wyrozumiałość. Informacje na ten temat będą pojawiały się systematycznie na stronie konkursu.

Tymczasem zapraszam na stronę projektu Papierowa Orchidea, gdzie już niedługo pojawi się informacja o kolejnym konkursie. Mam nadzieję, że uda mi się Was zaskoczyć pozytywnie.

Miłego dnia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz