sobota, 9 lutego 2013

Nowy konkurs z Kariną

Już niedługo nowa zabawa, konkurs jakiego jeszcze nie było!

Przygotowania są już bardzo zaawansowane, a tymczasem zachęcam z całego serca do przeczytania listu osoby bardzo ważnej dla idei zbliżającego się konkursu. 


Szanowni Państwo,

W 1997 roku zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane (SM), które jest chorobą o nieznanych przyczynach, dotykającą ludzi między 20. a 40. rokiem życia, prowadzącą do niepełnosprawności. Skuteczne metody leczenia nie istnieją, a bardzo drogie kuracje betaferonem mogą jedynie spowolnić lub czasowo zatrzymać przebieg choroby. W moim przypadku nawet ta metoda nie przyniosła dobrego rezultatu. 

Kilka lat temu dokonano zaskakującego odkrycia: ponad 90% badanej grupy chorych na SM, w przeciwieństwie do osób zdrowych, ma zniekształcony lub zablokowany drenaż w żyłach krwi z mózgu. Powstała dość rewolucyjna hipoteza, że SM jest chorobą naczyniową, którą można leczyć operacyjnie. Na całym świecie rozpoczęły się badania i przeprowadzono blisko 200 operacji. 

Ja dzięki Państwa pomocy poddałam się zabiegowi. W trakcie operacji okazało się jednak, iż nie można zdziałać aż tak wiele, a efekty operacji będą krótkotrwałe. Obecnie bardzo ważne jest dla mnie leczenie i rehabilitacja, które powinny być stosowane systematycznie. Przynajmniej raz do roku powinnam brać udział w stacjonarnym leczeniu rehabilitacyjnym. Dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym udaje się podtrzymywać siłę mięśniową, walczyć ze zwiększonym napięciem mięśni i opóźnić powstawanie przykurczów.

Im bardziej zaawansowane jest SM, tym bardziej skomplikowanych zabiegów wymaga. Najlepiej wykonywać je pod okiem rehabilitantów w specjalistycznych ośrodkach. Leczenie w mojej chorobie wiąże się więc z wieloma kosztami. 

Dlatego też zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz rehabilitacji. 

Z góry z całego serca dziękuję.

Trudno wyrazić, ile znaczy dla mnie Państwa pomoc. Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na temat SM, proszę śmiało pisać do mnie na adres: karina.palka@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Karina Pałka


A oto jak przekazać Karinie 1% podatku dochodowego.


Nie wiecie na co przeznaczyć część swego podatku?
Wspomóżcie leczenie Kariny. 

Z góry serdecznie dziękujemy
i wspólnie zapraszamy
do zbliżającej się zabawy! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz