poniedziałek, 18 lutego 2013

Rozpoczynamy już 1 marca


Zapraszamy debiutantów jak i bardziej doświadczonych pisarzy chcących przyczynić się do powstania wartościowej publikacji pozytywnie wpływającej na społeczną świadomość o stwardnieniu rozsianym


ROZPOCZYNAMY JUŻ 1 MARCA

Tego dnia pojawi się na stronie ilustracja przedstawiająca jedną z codziennych sytuacji, w jakich osoby z SM napotykają problemy.
*
Odtąd będziecie mieli miesiąc do zinterpretowania tego materiału, napisanie opowiadania o maksymalnej długości 15 000 znaków i przesłania go wraz z pseudonimem i danymi kontaktowymi na papierowaorchidea@gmail.com
*
Po upływie miesiąca na stronie ogłoszone zostaną wyniki, a trzy nagrodzone osoby otrzymają po zestawie książek z autografami autorów, a ich opowiadania po zakończeniu całego konkursu zostaną opublikowane w postaci e-booka.
*
W kwietniu i maju odbędą się kolejne niezależne edycje - zwycięstwo w jednej nie wyklucza udziału w następnych i nie wymaga się udziału w każdej.

WSZELKIE PYTANIA PROSZĘ KIEROWAĆ NA ADRES: papierowaorchidea@gmail.com

6 komentarzy:

 1. Podziwiam ludzi, którzy dzielnie zmagają się z chorobami i z chęcią przyłączę się do akcji. Może uda mi się coś stworzyć, a na pewno opublikuję na blogu notkę o Waszej działalności. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję w imieniu wszystkich, którzy przyczynili się do powstania konkursu i życzę barwnej wyobraźni i lekkiego pióra;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł! Nie wiem czy będę w stanie napisać coś mądrego, ale sama akcja jest jak najbardziej warta rozpowszechniania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwaga! Rysunek pojawi się dzisiaj dość późno. Zapraszam wieczorem:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym tam nie życzyła uczestnikom barwnej wyobraźni, bo jeszcze mogą w opowiadaniu stworzyć SM jakiego żaden neurolog nie widział i taką sytuację prawną, o jakiej się ustawodawcom nie śniło.

  Ale akcja szczytna, bo jak dotąd to w TV pokazują tylko takich SMów, że strach się bać. A to w końcu tylko marginalne przypadki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fikcja literacka czy nawet elementy fantastyki są mile widziana, o ile nie będzie przekłamywała faktów związanych z chorobą. Na temat SM nie fantazjujemy, bo to będzie oceniane, na wszystkich innych płaszczyznach proszę bardzo:)

  OdpowiedzUsuń